IV-й Всеукраїнський науково-практичний семінар «Виміри особистісних трансформацій» відбувся 6.10.2021 року. Співорганізаторами семінару були кафедра психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кафедра психології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, лабораторія соціальної психології особистості Інституту  соціальної  та  політичної  психології. Основними напрямами роботи семінару стали: методологія та методи дослідження людини в мінливому соціумі; життєконструювання особистості в епоху невизначеності;  трансформації особистості в умовах пандемії та ризикогенних ситуацій; посттравматичне відновлення особистості; психологія здоров’я та благополуччя особистості в мінливому світі; психологічна підготовка фахівців до роботи в умовах невизначеності та змін.

Про особливості пандемічної реальності у своїй доповіді «Особистість і пандемія: життя в лещатах невизначеності» розповіла Титаренко  Тетяна  Михайлівна,  дійсний  член  НАПН  України,  професор,  доктор психологічних  наук,  головний  науковий  співробітник  лабораторії  соціальної психології  особистості  Інституту  соціальної  та  політичної  психології  НАПН України.  Дискусивні доповіді щодо  впливу невизначеності та пандемії на особистість були зроблені доц. Пісоцьким В.П., проф. Папучою  М.В.   Учасників із дистанційними  модулями  підтримання  психологічного  благополуччя  особистості  в період очікування миру познайомила  завідувачка  лабораторії соціальної  психології  особистості  Інституту соціальної  та  політичної  психології особистості НАПН України Дворнік М.С.  Результати психологічних досліджень важливих ресурсів подолання невизначеності, гумор, надія, толерантність до невизначеності, здатність конструювання особистісного майбутнього представили Андрєєва  Я. Ф,  Щотка  О.П., Мирончак К.В., Громова Г.М., Діброва В.А.

теги