24-28 жовтня 2016 року у місті Сусс (Республіка Туніс) у рамках проекту GeSt («Програма підготовки Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями») за програмою Erasmus+ була проведена перша міжнародна літня школа «Гендерні Студії: навчання, викладання та дослідження», організатором якої був Університет міста Сусс, а співорганізаторами – усі члени консорціуму: Університет Витовта Великого (Каунас, Литва), Центральноєвропейський університет (Будапешт, Угорщина), Університет Аристотеля (Салоники, Греція), Університет міста Маноуба (Туніс), The Sultan Moulay Slimane University (Бені Меллаль,  Марокко), Universite Sidi Mohammed Ben Abdellah (Фес, Марокко) та три українські університети – Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Учасники проекту з країн-партнерів програми (Марокко, Туніс, Україна) мали можливість прослухати цикл лекцій провідних фахівців європейських університетів з різних аспектів гендерної теорії та практики: маскулінність та гендер в культурологічних дослідженнях та лінгвістиці (лектори Erzsebet Barat (CEU, Угорщина),  Artūras Tereškinas та Ineta Dabašinskienė (VMU, Литва)); гендер та психологія, актуальні теми феміністської психології та психології жінок (лектори Koumitzi Deliyanni, Anastasia Flouli та Maria Papathanasiou (AUTH, Греція));  сучасні проблеми гендеру в освіті, феміністична педагогіка (лектори Dorottya Redai (CEU, Угорщина) та Natalija Mazeikienė  (VMU, Литва)); гендер в історичному контексті (лектор Sandra Prlenda Perkovac (CEU, Угорщина)). Кожна лекція зачіпала низку проблемних питань та спонукала слухачів до обговорення. Представники команди виконавців проекту від Ніжинського університету (Лісова Т., Щотка О., Желіба О. та Бойко О.) вдячні організаторам школи за можливість долучитися до цікавої та жвавої дискусії, результатом якої було створення концепції навчального плану для спеціалізації з гендерних студій.

Крім того, 28 жовтня була проведена третя координаційна нарада партнерства, на якій було обговорено поточні питання виконання проекту, труднощі та проблеми, які в даний час виникають у партнерів при виконанні своїх зобов'язань в рамках проекту, плани щодо подальшої діяльності.

Більше інформації про завдання трирічного проекту GeSt, що стартував 15 жовтня 2015 року, та результати його діяльності можна знайти на сайті проекту http://gestproject.eu/ та на сторінці у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/gestproject.eu/.