День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо. У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності.

Студенти, викладачі та співробітники Ніжинського державного університету також долучилися до цього свята написанням диктанту.

Повний телефонни довідник