27.06.1928 – 11.08.2016

Запрошуємо до участі у вечорі, присвяченому пам’яті Олександра Ісаковича Близнюка. Захід відбудеться у лютому 2017 року на факультеті іноземних мов НДУ ім. Миколи Гоголя. Чекаємо наваші спогади про Олександра Ісаковича, його діяльність та про події, які відбувались на нашому факультеті за часів його роботи в університеті.

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах та надсилайте ваші спогади, фото, аудіо та відео матеріали до 30 грудня 2016 року на e-mail: in_memory_of@ndu.edu.ua

Факультет іноземних мов у Ніжинському державному педагогічному інституті було відкрито в 1949 р. на виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 31 жовтня 1947 р. «Про поліпшення викладання іноземних мов у середніх школах Української РСР». Вагомий внесок у розвиток нашого факультету вніс Олександр Ісакович Близнюк, пройшовши шлях від викладача, завідувача кафедри англійської мови до декана факультету.

Основними чинниками професійного успіху професорсько-викладацького складу факультету іноземних мов у 60-80-ті роки XX ст. стали: високий рівень іншомовної підготовки, колегіальність, яка передбачала колективну відповідальність за результати навчання та секційну організацію роботи з дисциплін фахової підготовки, інноваційність, підтвердженням якої були участь у міжнародних та республіканських конференціях,науково-практичні публікації та авторські навчальні посібники, зокрема Близнюка Олександра Ісаковича. Серед останніх варто відзначити звукові навчальні посібники, лабораторні роботи з розмовної практики англійської мови, граматичні та лексичні таблиці для середньої школи, альбоми карток з англійської мови, збірки оповідань, казок та пісень.

Усе це, без сумніву, дозволило педагогічному колективу факультету започаткувати нові, цікаві проекти, які стали вагомим навчально-методичним підґрунтям для вчителів англійської мови.

Важливу роль у підготовці майбутніх фахівців відіграла науково-дослідна лабораторія технічних засобів навчання іноземних мов, створена за ініціативи Олександра Ісаковича Близнюка. В 1971 р. на її базі було проведено Республіканський семінар з проблеми впровадження ТЗН у загальноосвітні школиіна сьогодні це місце проведення міжнародних науково-практичних семінарів, тренінгів, конференцій.

Завдяки ретельному підбору педагогічних кадрів, яким займався особисто Олександр Ісакович, на факультеті сформувалась власна і неповторна методична школа. Велику увагу О. І. Близнюк приділяв і виховній роботі зі студентами. Так, традиційними на факультеті стали тематичні вечори, функціонували драматична (керівник Р. Л. Гуревич) та перекладацька студії (керівник О.В. Жомнір), працювали клуби за інтересами та творчі колективи.

Відзначимо, що на сучасному етапі розвитку факультету іноземних мов Ніжинського державного університету ми використовуємо науковий та навчально-методичний доробок Олександра Ісаковича Близнюка, реалізуючи його орієнтири. Сотні ісотні студентів, вчителів, викладачів вдячні йому за професіоналізм, чуйність, відкритість та любов до своєї професії, що стала основою всього його життя.