Go to English

Учасники аматорського об’єднання «МУЗИЧНА ВІТАЛЬНЯ», яке створили викладачі факультету культури й мистецтв, співробітники соціально-гуманітарного відділу та Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою для популяризації кращих зразків української й зарубіжної музичної культури, підвищення виконавської майстерності, представили нову програму. «Зів’ялі листки» вони присвятили Іванові Франку.

Спогади свідчать, що Франко мав слухацький досвід із творів європейської музичної класики. Тому концерт в 212 аудиторії Гоголівського корпусу почався з творів, які він слухав. Анастасія Бадай виконала пісню Сольвейг із музики Гріга до драми «Пер Гюнт» Ібсена. А Маріанна Шульга «Тугу за весною» Моцарта.

Іван Франко першим порушив питання про національний український музичний стиль, про вплив української народної музики на українських композиторів. Еталоном українського музиканта, який поєднав у своїй творчості професіоналізм і опертя на національні фольклорні джерела, він вважав Миколу Лисенка. Його солоспіви на слова Івана Франка прекрасно прозвучали у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Сергія Охонька і Анастасії Іваненко-Коленди. Професійно представили й інші українські твори Ярослав Йотка, Ірина Шевченко, Валерія Клапчук, Світлана Подкользіна, Поліна Глиняна та Альона Бірюк. Їм допомагали концертмейстери Тетяна Борисенко, Галина Брюзгіна та Ліна Чмелик. Про аспекти контактів у творчості літературного генія розповідала Надія Онищенко.

Прочитано 359 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative