1 вересня двері Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя гостинно відчинені для першокурсників та  студентів. Це свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. День знань — подія актуальна та урочиста як для студентів, так і для викладачів. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас.

На святкову лінійку біля старого корпусу зібралися студенти, викладачі, батьки, всі, хто причетний до цього свята. Теплі слова та побажання лунали з вуст ректора університету Самойленка О.Г., першого проректора Бойка О.Д., декана історико-юридичного факультету Мартиненка В.В., голови  студради університету Поради О., голови студентського профкому Приходька Р.С., який передав символічний ключ знань першокурсниці вузу Тирті Анні. Почесним гостем свята став народний депутат України Ляшко О.В., який привітав усіх присутніх та побажав успіхів у навчанні та студентському житті.