5 – 6 травня в стінах нашого університету проходила Міжнародна науково-практична конференція «Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери», організована кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи.

Загалом в конференції взяли участь 127 учасників, які представляли науково-дослідні установи, ВНЗ України, Польщі, США, Канади, Іспанії, Швеції та громадські організації.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків професор Мельничук О.В. Він відмітив актуальність проблематики конференції та зауважив на необхідності подальшої партнерської взаємодії всіх учасників.

Також з вітальним словом виступили заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Петрочко Ж.В., декан факультету психології та соціальної роботи Тимошенко О.А. та доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Конончук А.І.

Основними напрямами роботи конференції стали: теоретико-методологічні засади соціального партнерства, партнерство державних закладів, установ, громадських організацій у наданні соціальної підтримки вразливим категоріям населення; професійна підготовка фахівців соціальної сфери до партнерської взаємодії; технології взаємодії соціальних інститутів у сфері надання соціальних послуг: вітчизняний та зарубіжний досвід; виховний контекст партнерської взаємодії в системі інститутів соціальної сфери; ВНЗ як суб’єкт соціальної взаємодії у територіальній громаді.

На пленарному засіданні свої доповіді презентували Петрочко Ж.В., заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України,  Лактіонова Г.М. доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та інші науковці.

За круглим столом зібралися фахівці соціальних служб, закладів та установ міста для обговорення проблемних питань в партнерській взаємодії.

В рамках конференції було проведено майстер-класи: «Створюємо Країну Гідності разом»; «Конкурс «РАЗОМ! Партнерство навчальних закладів і родин» як інноваційна технологія розвитку партнерства»; «Формування партнерських взаємин між хлопцями та дівчатами раннього юнацького віку в контексті педагогіки успіху»; «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Відновні практики»; «Стратегії реалізації соціального діалогу в партнерській взаємодії працівників соціальної сфери».

Для гостей було проведено екскурсію містом та Музеєм рідкісної книги Ніжина, організовано відвідування Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М. Коцюбинського та музею М. Заньковецької.

Юлія Бойко, студентка факультету психології та соціальної роботи