14 травня в Ніжинському державному університеті відбувся семінар-практикум «Вожатий 2016 або люди літа, котрі дарують радість». Окрім наших студентів на ньому були присутні студенти ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка, ЖДУ ім. І.Франка та Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу.

Автор і ведучий семінару-практикуму – кандидат педагогічних наук, доцент ХНПУ ім.Г.Сковороди, член Ліги композиторів України, поет, ігромайстер, тренер ігрової майстерності Микола Миколайович Шуть.

Автор представив студентам динамічну систему розвитку особистості вожатого протягом табірної зміни, закликав майбутніх вожатих стати менеджерами, котрі зможуть керувати собою і тимчасовими колективами, що в подальшому обов᾽язково приведе команду до успіху. Студенти мають бути цікавими, зацікавленими, інтригувати, миттєво мобілізуватись, знаходити спільне рішення, вести до радості, не тиснути і не принижувати, не зациклюватись на невдачах, «горіти», тільки так вони можуть організувати дітей.

Микола Шуть презентував студентам авторські ігри на згуртованість, де ключовим є слово МИ. Групова згуртованість – це показник міцності, єдності і стійкості міжособистісних взаємодій і взаємин у групі, що характеризується взаємною емоційною привабливістю членів групи і задоволеністю групою. Протягом зміни вожатий з загоном дуже часто опинятиметься в ситуації вимушеного очікування. У таких випадках допоможуть короткострокові ігри на згуртування колективу – веселий і корисний вид діяльності. Організувавши дітей за допомогою гри, вожатий нікому з них не дасть нудьгувати.

Також ігромайстер представив ігри на ощасливлювання, мета яких радість і задоволення дітей, підняття їх самооцінки, впевненості в собі, а у широкому значенні – довготривала дружба дітей після закінчення табірної зміни та позитивна життєва установка.

Автор представив власні хородекламації, котрі легко запам᾽ятовувались і захоплювали. Дітям подобається шуміти, тому нехай цей процес буде організованим.

Студенти аплодували «по Шутю», створювали і дарували серця та повітряні поцілунки, посилали один одному щастя, ставали хвилями радості, шикувалися у веселку, змагалися, веселилися, раділи, і кожен відчував себе важливою частинкою цілого. Наші студенти з величезним інтересом брали участь у практикумі, вчилися новим іграм для того, що б вже влітку зустрітися з дітьми і забезпечити їм здоровий, корисний і цікавий відпочинок. Конспектували поради та ідеї. Марно розписувати ігри – їх було так багато, серед них, сподіваємось, кожен знайшов саме те, що шукав. Але найголовніше, на що Ми сподіваємось – це зростання у наших студентів інтересу до своєї майбутньої професійної діяльності і збільшення зусиль для здобуття належної фахової підготовки і формування професійної майстерності.

Микола Шуть студентам:

– «Прийшовши на пляж, озирніться навколо: всі камінчики біло-сірі та схожі один на одного. Але варто лише нахлинути легкій хвильці (символ активності), як вони перетворюються. Стають видимі цятки, смужки, вкраплення, що відрізняють один камінчик від іншого. Кожен з них кричить: «Я неповторний!» Так само і з людьми: коли ми починаємо рухатися і нас накриває хвиля власної активності, ми перетворюємося і починаємо грати новими гранями, виявляємо найкраще в собі та в інших. Будьте різними, спілкуйтеся, здійснюйте красиві вчинки – ось що я хочу вам побажати».

Автор наголосив на чистоті і святості дітей, тому всі зусилля мають бути спрямовані на розвиток дітей як майбутнього держави і світу в цілому. Спрямував студентів на «світлу сторону сили» та закликав зацікавлених і творчих людей вступати в клуб ігрової майстерності, щоб поширювати і дарувати тепло і щастя дітям.

В стінах нашого університету це друга зустріч з Ігромайстром. Вона стала можливою завдяки співпраці директора позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зміна» Вишневського Сергія Анатолійовича, котрий надзвичайно ретельно вишукує талановитих, творчих, світлих студентів, кафедри педагогіки та відділу педагогічної практики НДУ імені Миколи Гоголя.

Тетяна Гордієнко