Вже стало доброю традицією, що студенти факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя демонструють високий рівень професійної підготовки, отримуючи призові місця на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.
З 26 по 29 квітня у м.Київ проходив VІ Міжнародний фортепіанний конкурс серед студентів та аспірантів музичних та музично-педагогічних навчальних закладів «Art-Klavier». Організаторами конкурсу виступили: Міністерство освіти і науки України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, факультет мистецтв, кафедра фортепіанного виконавства і художньої культури, Національна всеукраїнська музична спілка, Європейська Асоціація піаністів-педагогів «EPTA» – Лондон, Брюссель (Українське відділення Ukr. «EPTA»).
Метою конкурсу є:

• виявлення та підтримка творчої студентської молоді;
  • розвиток музично-виконавської культури майбутніх учителів у руслі традицій європейської фортепіанної школи;
  • популяризація фортепіанної творчості українських та європейських композиторів;
  • поглиблення міжнародних культурних зв’язків шляхом обміну науково-методичним досвідом викладання мистецьких дисциплін в умовах підготовки педагогів-музикантів.

З привітальним словом виступили ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, академік В.П.Андрущенко, який зазначив, що проведення конкурсу «Art-Klavier» стало чудовою традицією активної підтримки обдарованої молоді, популяризації світової та національної класики, кращих добутків сучасних композиторів різних національних шкіл, а обмін науково-методичним досвідом фортепіанного виконавства України, Білорусії, Литви, Молдови є необхідним і надзвичайно важливим як для конкурсантів, так і для педагогів.
Заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України М.М.Фоменко підкреслив, що конкурс – це серйозне творче змагання і є важливою подією для молодих музикантів, які обрали полем своєї діяльності учительство, відкриття на конкурсі нових імен молодих перспективних педагогів-музикантів, надасть їм можливість продемонструвати свою виконавську майстерність перед поважним журі.
Завідувач кафедри фортепіанного виконавства і художньої культури факультету мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, відмінник освіти України, заступник президента Європейської Асоціації піаністів – педагогів «EPTA» – Лондон, Брюссель (Українське відділення Ukr. «EPTA»), художній керівник конкурсу О.П.Щолокова привітала учасників конкурсу і відзначила, що кожного разу вони відкривають імена молодих виконавців, які набуваючи професійної майстерності,стають окрасою своїх навчальних закладів. Висловила надію, що натхненне ставлення до музики завжди буде супроводжувати учасників конкурсу в майбутній педагогічній діяльності.
У конкурсі взяли участь студенти, аспіранти та магістранти мистецьких факультетів вищих навчальних закладів Києва, Сум, Мелітополя, Рівного, Житомира, Одеси, Ніжина, Республіки Білорусь (Мінськ) та Китаю.
Конкурс проходив у 2 тури: в І турі конкурсанти виконували віртуозний твір і твір за бажанням; у ІІ турі – велику форму та твір країни учасника.
У складі журі конкурсу працювали представники делегацій учасників конкурсу: Щолокова О.П. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фортепіанного виконавства та художньої культури факультету мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, заступник президента Європейської Асоціації піаністів – педагогів «EPTA» – Лондон, Брюссель (Українське відділення Ukr. «EPTA») , голова журі; Гуральник Н.П. – доктор педагогічних наук, професор кафедри фортепіанного виконавства та художньої культури факультету мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова; Реброва О.Є. – доктор педагогічних наук, професор державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського» (м.Одеса); Гусейнова  Л.В. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки, декан факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; Запольська О.О. – викладач Мінського державного коледжу ім. М.Глінки (Білорусь); Феруз С.О. – кандидат педагогічних наук, доцент Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Шипунова Н.О. - старший викладач Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя на конкурсі представляв студент ІV курсу факультету культури і мистецтв Сергій Охонько (клас викладача – кандидата педагогічних наук, доцента Лариси Гусейнової).
Під час конкурсних змагань він продемонстрував блискуче володіння інструментом (фортепіано), що було високо оцінено журі конкурсу.
Відтак, студент Ніжинської вищої школи став одним з переможців та отримав найвищу нагороду - Диплом Лауреата І премії VІ Міжнародного фортепіанного конкурсу серед студентів та аспірантів музичних та музично-педагогічних навчальних закладів «Art-Klavier».
Вітаємо Сергія Охонька та його наставника Ларису Гусейнову з блискучою перемогою! Бажаємо натхнення та нових звершень на мистецькій ниві.