Ніжинський державний університет вже давно став справжнім осердям веселого і дотепного погляду на світ, адже саме в стінах Гоголевого вишу традиційно відбувається КВНівське шоу. Цього року наше місто просто накрило хвилею клубу веселих та кмітливих і це вкотре підтверджує Кубок ректора, що з аншлагом відшумів в актовому залі нового корпусу.

До змагання за почесну нагороду долучилися збірні з семи факультетів – «Дуракам закон не писан» з історико-юридичного, «Назви поки не придумали» з філологічного, «Колхозники» презентували природничо-географічний факультет, «Все в зборе» уособлювали факультет іноземних мов, «18+»  завітали на змагання з факультету культури і мистецтв, «Аффект неадекватності» представив факультет психології та соціальної роботи, а фізико-математичний відправив захищати честь факультету збірну «По локоть в меле».

Промовистим гаслом змагання стало словосполучення «Глобальна весна», яке кожна з команд повинна була реалізувати на сцені з позицій власної оригінальності. Такими собі підтемами, головними ідейними лініям двох конкурсів стали «Графський style» та «Подруга ніч» – поняття, якнайкраще зрозумілі ніжинському студентству.
Маючи розлогий матеріал для жартів та витівок, найбільше збірні жартували про нещодавні вибори ректора, обережно, а часом і не дуже, зупиняючись на фаворитах змагання. Не забули команди і про студентське життя, що надихає і стає джерелом КВНівських мініатюр. Як завжди дісталося веселої слави викладачам, вахтерам, голові профкому, працівникам  та  іншим людям прямо чи опосередковано пов’язаним з Гоголевим вишем, але ж студенти жартують лише про тих, кого насправді дуже люблять.

Новим диханням весняного міжфаку став конкурс відео, якому не зміг протистояти навіть невеликий технічний збій. Силу молодечого запалу неможливо зупинити, і тому під бурхливі оплески відеопрезентації команд були все ж продемонстровані на великому екрані. Найбільше захоплення та щирий сміх викликали у глядацького загалу відеодоробки команд «Все в сборе» та «Дуракам закон не писан». Обидві роботи мали за основу пародію на діячів шоубізу. Збірна факультету іноземних мов вирішила показати ніжинський аналог відомої співачки «Макsим», чуттєвого та лірічного, разом з тим відчайдушного студента «Макsимку». Збірна істфаку «Дуракам  закон не писан», враховуючи давню пристрасть до гурту «Нікіта», постала у образах трьох учасниць скандального «гьорлз-бенду», єдине, що відверті образи приміряла на себе чоловіча частина команди. І у них це вдалося надзвичайно правдоподібно, про що свідчили шалені овації з боку глядачів.

За три конкурси що ледь-ледь втиснулися у тригодинну програму, глядачі, що заповнили весь зал, ні на мить не втомилися і не пожалкували. І це я вам говорю не від суб’єктивного «я», а від об’єктивного «ми». Адже коли потрапляєш у таке середовище, то час ніби зупиняється і не важливо, що там ззовні, скільки тобі років і де ти працюєш, проблеми залишаються поза залом, і ти всім єством прикутий до сцени, до кожного поруху і звуку. Жадібно поглинаючи позитив, підсвідомо хочеться, щоб такі дійства ніколи не закінчувалися, так само як і студентські роки.

З тієї казки до реальності повертають слова ректора. Олександр Самойленко за добрим звичаєм приготував для найактивніших учасників збірних свої подаруночки – справжнісінькі обереги, такі собі ректорські талісмани, що дісталися представникам команд «18+» та «Все в сборе».

Мить оголошення переможця завжди хвилююча. Переможці змагань вирвалися у лідери з самого початку і тому результати були доволі передбачувані. На третій  сходинці опинилася збірна факультету іноземних мов «Все в сборе», на другому місці факультет культури і мистецтв, жовто-яскрава команда «18+» і тріумфатори змагання, улюбленці студентської аудиторії, багаторазові переможці міжфаків – «Дуракам закон не писан», що здобули Кубок ректора.

Як на мене, перемогла також і «глобальна весна», що стала темою гри і надихнула молодих та ініціативних спудеїв забути на один вечір про власні проблеми та навчання і долучитися до подібного свята гумору, вкотре генеруючи весняний настрій.

Михайло Ломоносов

Галерея зображень