Учасники аматорського об’єднання  «МУЗИЧНА ВІТАЛЬНЯ», яке створили викладачі факультету культури й мистецтв, співробітники соціально-гуманітарного відділу та Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою для популяризації кращих зразків української й зарубіжної музичної культури, підвищення виконавської майстерності, представили нову програму. Доброчинний концерт «Зоре моя вечірняя» вони присвятили Тарасові Шевченку.

Завдяки надзвичайній мелодійності та ритмічній віртуозності своїх поезій Шевченко здобув славу одного з наймузикальніших поетів світу. Серед блискучого сузір’я світових геніїв важко назвати ім’я поета, вірші якого перелились би таким широким потоком у музичні твори. На початку ХХ століття вірші з «Кобзаря» були втілені більше ніж у 1500 музичних творах. Творчість Шевченка залишається живим джерелом натхнення композиторів у різних країнах – Україні, Канаді, Росії, Америці, Франції…

Авторами перших пісень на слова Шевченка, ще за його життя, були невідомі лірники, кобзарі, селяни. Вони співали тексти і на вже існуючі мелодії народних пісень, і складали пісні, які продовжували своє життя як народні.  Їх у нашому концерті прекрасно співали студенти Ірина Шевченко, Анастасія Науменко, Ярина Малиш, Сергій Охонько, жіночий хор «Канцона». Романси й пісні Миколи Лисенка прозвучали у виконанні Анастасії Бадай, Інни Мехеденко, Анастасії Іваненко-Коленди.

Дуже доречними були виступи піаністів Альони Бірюк, Сергія Охонька та Поліни Глиняної,  віолончеліста Дениса Степаненка, вокалістів Тетяни Дяченко, Антона Гузя, Ярослава Йотки, які виконали улюблені твори Тараса Шевченка. Його наснажувала не тільки народна, а й світова музична культура.

Про це розповідала ведуча Надія Онищенко. Вона зосередила увагу присутніх на перебуванні Тараса Шевченка в Ніжині. Серед його 14 ніжинських друзів був і наш випускник поет Олександр Афанасьєв-Чужбинський, чий 200-літній ювілей недавно відзначили у виші. Світлана Подкользіна присвятила йому романс «Скажи мені правду».

Студенти разом із наставниками Валерієм Курсоном, Валентиною Коробкою, Аллою Хоменко, Ларисою Гусейновою, Тетяною Ляшенко, Ніною Крутько, Зоєю Хоменко та концертмейстерами Тетяною Борисенко, Ольгою Сінєльніковою,  Аллою Кульбакою, Ліною Чмелик камерним вечором привернули увагу до святині, Свято-Преображенської церкви, біля якої відспівували тіло кобзаря  у травні 1861 року. Всі охочі можуть взяти участь в її реставрації, перерахувавши кошти на рахунок, відкритим Благодійним фондом «Ніжен».

Колаж ОЛЕНИ ІВАНИЦЬКОЇ