У березні 2024 року Україна відзначає 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Нині ця знаменна для кожного українця дата припадає на часи історичного протистояння незалежної Української Держави відкритій збройній агресії рф. Наразі Шевченко – воїн і духовний символ боротьби українців за свободу і незалежність, за наше сьогодення і майбутнє.

Читальний зал № 3 (провідний бібліотекар Оніщенко С. С.) спільно з кафедрою літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики (доцент кафедри Капленко О. М.) та студентами факультету філології, історії та політико-юридичних наук приєднуються до поетичного онлайн-марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря!» присвяченому пам’яті Тараса Шевченка, який організувала Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».