23-24 березня 2016 р. на базі природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася I Всеукраїнська конференція молодих науковців та І Всеукраїнська учнівська наукова школа “Сучасні проблеми природничих наук”.

Для участі у конференції молодих вчених було подано 33 тези доповідей від студентів та аспірантів 6 вузів України та Республіки Білорусь, 1 учня Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради НДУ ім. Миколи Гоголя та вчителів загальноосвітніх шкіл м. Ніжина.

Для участі у роботі учнівської наукової школи було подано 17 тез доповідей від учнів 9 шкіл, ліцеїв і гімназій України.

На конференції виступили 30 студентів, вчителів та учнів ліцеїв і ЗОШ з 11 навчальних закладів України.

Конференція проведена на належному науковому рівні в творчій і доброзичливій атмосфері. Працювали такі секції: флора і рослинність, експериментальна ботаніка, екологічні проблеми природоко­ристу­вання та охорона навколиш­нього середовища; зоологія, медико-біологічні дослідження; географія та туризм.

Найкращими на конференції визнали доповіді таких учасників:

1. КУЗЬМЕНКО Ірину Сергіївну – студентку IV курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  2. ПОКАТОВИЧ Юлію Валеріївну – студентку IV курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  3. ФЕДІРКО Тетяна Сергіївна – студентку IV курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  4. УБОЗЬКО Маргариту Олегівну – студентку ІІ курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  5. ВИТРИХОВСЬКОГО Євстахія Андрійовича – учня 10-го класу Української гімназії № 1 (м. Івано-Франківськ).
  6. КОРЕЦЬКОГО Станіслава Едуардовича – учня Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя.

Вищезазначених доповідачів нагородили грамотами.

Усі учасники конференції залишилися задоволені спільною роботою і відмітили важливість такого формату спілкування.

На спільному заключному засіданні прийнято рішення про щорічне проведення Всеукраїнських конференцій молодих науковців та учнівських наукових шкіл.

Організаційний комітет запрошує молодих вчених, студентів, вчителів та учнів до подальшої співпраці.