21 лютого 2024 року у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбувся круглий стіл «Збереження та вшанування пам’яті учасників, жертв та подій російсько-української війни». Захід організовано колективом кафедри політології, права та філософії в рамках заходів вшанування у 2024 році пам’яті Героїв Небесної Сотні, учасників, жертв та подій російсько-української війни.

Учасники круглого столу хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників-воїнів, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Глибоким аналізом геополітичної ситуації міжнародних відносин останнього десятиліття з учасниками заходу поділився доктор політичних наук, професор кафедри політології права та філософії Олег Кондратенко.

Модератор заходу – кандидат історичних наук, доцент кафедри політології права та філософії Лариса Дудка ознайомила присутніх з історичним контекстом подій лютого 2014 року, окресливши причини, передумови та періодизацію основних подій Євромайдану та Революції Гідності. Пані Лариса наголосила на необхідності вже зараз докладати максимум зусиль задля меморіалізації основних подій, учасників російсько-української війни та формування нової культури історичної пам’яті.

До участі у роботі Круглого столу долучилися здобувачі вищої освіти нашого університету. Серед основних доповідей:

«Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни», Хомінець Тетяна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Початок збройної агресії рф проти України», Шелест Олександр,  здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Збройний конфлікт на сході України (перший період ): хронологія подій», Сербін Наталія, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Героїчна оборона Донецького аеропорту», Косянчук Андрій, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Бої за Дебальцівський плацдарм», Зінченко Діана, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Повномасштабне вторгнення військ рф до України: хронологія подій першого етапу (24 лютого – квітень 2022 р)», Радченко Олександр, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право;

«Повномасштабне вторгнення рф до України: війна триває…», Кулакова Оксана, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 052 Політологія.

Вдячні всім колегам та студентам за те, що долучилися до цього заходу!

В.о. зав. каф. політології, права та філософії,

проф. Ірина Городецька