20 лютого День Героїв Небесної Сотні та 10 річчя з початку російсько-української війни. Цього дня науково-педагогічні працівники, здобувачі факультету філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя долучилися до лекції наукового співробітника Національного заповідника "Гетьманська столиця" Алли Батюк: «Вчора – Батурин, сьогодні – Буча».

Червоною ниткою під час зустрічі проходила тема боротьби українського народу за відстоювання національної ідентичності, право на власну державність. Мова була й про ті колосальні втрати, що зазнавала й несе Україна на цьому тернистому, политому кров'ю шляху, шляху відстоювання своєї територіальної цілісності та незалежності.

Ми висловлюємо слова щирої вдячності нашим партнерам − Національну заповіднику "Гетьманська столиця" (в особі його очільниці Наталії Ребрової), всьому їхньому дружньому колективу за сьогоднішню лекцію, що є початком цілої низки спільних заходів, які розкривають багатогранний спектр української історії.