8-9 лютого 2024 р. на базі ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-економічні особливості та проблеми сучасного розвитку Чернігівської області». Конференція пройшла в режимі онлайн на основі платформи Zoom.

На початку роботи конференції її учасників привітав ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр САМОЙЛЕНКО.

В роботі конференції взяли участь директор Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Олександра Хомик, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко, науковці, викладачі, аспіранти Інституту географії НАН України, Національного наукового центру радіаційної медицини, гематології та онкології НАМН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, НУ «Чернігівська політехніка», Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Державного торговельно-економічного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, ВП НУБіП «Ніжинський агротехнічний інститут», працівники Мезинського національного природного парку.  Такий склад учасників конференції дозволив ґрунтовно обговорити сучасні проблеми соціально-економічного розвитку Чернігівської області, плани відновлення територіальних громад та економіки регіону, пропозиції щодо осучаснення Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року, особливості розвитку туристичної діяльності в умовах воєнного стану.

На конференцію було подано 30 матеріалів доповідей від науковців, управлінців і практиків освітніх закладів, регіональних органів управління та природоохоронних установ різних областей України.

Конференція проведена на високому науковому рівні у творчій і доброзичливій атмосфері. Матеріали конференції будуть оприлюднені ближчим часом.