2 лютого 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Літературна творчість представників Ніжинської вищої школи: гуманітарний дискурс», яка в черговий раз продемонструвала масштабність діяльності багатьох видатних діячів, пов’язаних із нашим університетом та містом.

Конференцію відкрив ректор університету, кандидат історичних наук, доцент Самойленко Олександр Григорович.

Тематика виступів різноманітна. Прозвучали доповіді, присвячені літературній творчості Миколи Гоголя, Віктора Абузярова, Леоніда Горлача, Анатолія Шкуліпи, Олександра Забарного, Анатолія Дністрового, Юрія Бондаренка та ін. Ґрунтовно схарактеризовано біографічні віхи та наукові доробки Дмитра Наливайка, Олександра Ковальчука, Павла Сердюка, Світлани Жили. Цікавими й повчальними були виступи про життя Якова де Бальмена, Леоніда Рудановського, долю викладачів кафедри української мови в добу сталінізму.

Висловлюю вдячність усім, хто взяв активну участь у конференції, зокрема: Григорію Васильовичу Самойленку, Павлу Володимировичу Михеду, Анатолію Олександровичу Новикову, Ганні Леонідівні Токмань, Валентині Миколаївні Пугач, Петру Петровичу Моціяці, Оксані Миколаївні Капленко, Ніні Іванівні Михальчук, Людмилі Михайлівні Остапенко, Надії Петрівні Онищенко, Тетяні Михайлівні Матюшкіній, Олександру Вадимовичу Забарному, Тетяні Миколаївні Чумак та ін.

Завідувач кафедри літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор Юрій Іванович Бондаренко.