22-23 грудня на факультеті педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтва відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт майбутніх менеджерів освіти (спеціальність 073 «Менеджмент») денної та заочної форми навчання. Цей захід  проходив дистанційно на платформі Zoom, зважаючи на умови сьогодення.

Перевірка підготовки магістрів та присвоєння їм освітнього ступеня проводилася під головуванням Юлії Новгородської, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. В складі екзаменаційної комісії працювали провідні фахівці та фахівчині в сфері менеджменту освіти кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя: професор, доктор педагогічних наук Валентин Маслов; доцентка, кандидатка педагогічних наук Олена Самойленко; доцентка, кандидатка психологічних наук Оксана Щотка.

До роботи комісії були залучені стейкхолдери:  директор Ніжинської гімназії №10 Ніжинської міської ради Чернігівської області – Сергій Никонець; в.о. директора міського Центру професійного розвитку педагогічних працівників – Олександра Тимошенко; директорка Ніжинської гімназії №13 Ніжинської міської ради Чернігівської області –  Світлана Несклада; директорка закладу дошкільної освіти №17 «Перлинка» Ніжинської міської ради Чернігівської області – Алла Зозуля.

Комісія відзначила високий рівень компетентностей випускників і випускниць, їх відповідність вимогам освітньої характеристики. Члени комісії зазначили, що всі роботи відзначаються актуальністю та науковою новизною, чітким визначенням мети та конкретних завдань дослідження; обґрунтуванням теоретичної та методичної бази; якісним виконанням аналітичної частини роботи; обґрунтуванням пропозицій, та апробацією отриманих результатів.

Стейкхолдери як позитивне відзначили здатність майбутніх менеджерів освіти виділяти нагальні потреби освіти, самостійно здійснювати теоретичний аналіз  наукових джерел, використовувати теоретичні знання у конкретних умовах практичної діяльності менеджера освіти; проводити аналітичну оцінку стану та тенденцій розвитку об’єкта дослідження за допомогою комплексу адекватних йому методів; розробляти систему заходів оптимізації управлінського процесу у сфері освіти.

Запропонована тематика кваліфікаційних робіт визначається потребами практики управління освітніми організаціями різного рівня в нових умовах їх функціонування (реформування освіти, війна в Україні, автономізація та інтернаціоналізація закладів освіти). До прикладу, Яна Багмут розкрила шляхи підвищення конкурентоздатності закладу освіти, Надія Лугіна представила сучасні форми інтернаціоналізації закладів вищої освіти, Вадим Бойко обґрунтував модель управління психологічним здоров’ям  персоналу в умовах війни в Україні, Констянтин Дмитренко представив сучасний підхід до управління розвитком кадрового потенціалу освітньої організації.

Наукові дослідження магістрантів Аліни Батенко, Яни Савченко, Надії Сич були зосереджені на особистісних детермінантах успішного управління. В цих роботах акцентується увага на потребах освіти у сучасних управлінцях та представлені шляхи розвитку управлінської компетентності керівників закладів освіти, засоби формування етичних засад їх діяльності, методи плекання потенціалу трансформаційного лідерства у керівниць.

Особливий інтерес комісії та стекхолдерів викликали наукові дослідження магістрантів, що працюють у сфері освіти, впроваджують результати своїх досліджень в свою діяльність та свої освітні організації. Автори найкращих магістерських робіт комісією були рекомендовані до навчання в аспірантурі.

На завершення захистів кваліфікаційних робіт старости груп подякували комісії за активне обговорення дослідницьких робіт та побажали успіхів випускникам у майбутніх кар’єрних звершеннях і наукових дослідженнях.

Оксана Щотка, кандидат психологічних наук, доцентка кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.