Непересічна подія відбулась у грудні в царині українського хорового мистецтва – І Міжнародний конкурс диригентів імені Андрія Кушніренка, який проводився на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Співорганізаторами та засновниками конкурсу виступили також  Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство освіти і науки України, Громадська організація «Пісня скликає друзів». Директор конкурсу –  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музики ЧНУ Зоя Софроній.

У двотурному професійному змаганні, в 15 категоріях,  взяли участь учні спеціалізованих музичних ліцеїв, шкіл; студенти закладів фахової передвищої освіти (музичні училища, коледжі мистецтв, училища культури, гуманітарні, педагогічні коледжі); студенти закладів вищої освіти (факультети мистецтв, класичні, педагогічні університети; музичні академії та інститути мистецтв).

Оцінювання учасників здійснювало поважне журі, до складу якого увійшли відомі хорові диригенти з України та зарубіжжя:

v Ярослав Хацінський Голова журі – доктор філософії, диригент, завідувач кафедри музичного мистецтва Поморського університету (Слупськ, Польща);

v Алла Козир – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри хорового диригування та теорії та методики музичної освіти факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (м. Київ, Україна);

v Доріна Команеску – доцент Національного університету мистецтв імені Дж. Енеску, диригент хору «Алетейя» (м. Ясси, Україна);

v Ольга Чурікова-Кушнір – заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професоркафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, директор Міжнародного багатожанрового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» (Чернівці, Україна (м. Чернівці, Україна);

v Світлана Постолакі – старший викладач відділу художнього виховання Державного педагогічного університету імені Йона Крянге, директор інтернаціонального фестивалю-конкурсу «Sărbătoarea Corului» (м. Кишинів, Молдова);

v Алла Татарова – заслужений працівник культури України, методист Кропивницького музичного фахового коледжу, викладач, спеціаліст вищої категорії, керівник хору «Зоринка» студії педагогічної практики (м. Кропивницький, Україна).

Кафедра вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя делегувала на конкурс групу студентів факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв, які навчаються за освітніми програмами «Музичне мистецтво» та «Середня освіта. Музичне мистецтво», є учасниками Молодіжного хору «Світич» та демонструють стабільно високі фахові компетентності з хорового диригування.

Отже, результати участі в І Міжнародному конкурсі диригентів імені Андрія Кушніренка:

v Софія Приймак, магістрантка 2 року навчання – Лауреат І ступеня (категорія Е3), клас професора Людмили Шумської. Концертмейстер – Алла Кульбака;

v Анастасія Щербина, магістрантка 2 року навчання – Лауреат І ступеня (категорія F3), клас професора Людмили Костенко. Провідний концертмейстер – Галина Брюзгіна;

v Анастасія Люлько, магістрантка 2 року навчання – Лауреат І ступеня (категорія F3), клас доцента Любові Дорохіної. Концертмейстер – Ліна Чмелик;

v Володимир Гливацький, магістрант 1 року навчання – Лауреат І ступеня (категорія Е3), клас професора Людмили Шумської. Концертмейстер – Алла Кульбака;

v Вячеслав Кланюк, студент 2 курсу бакалаврату  (категорія Е1) Лауреат І ступеня, клас доцента Тетяни Раструби. Концертмейстер – Ольга Сінєльнікова;

v Яна Ікальчик, студентка 3 курсу бакалаврату по класу фортепіано – Лауреат ІІ ступеня (категорія Е2), клас професора Людмили Костенко. Провідний концертмейстер – Галина Брюзгіна.

Сердечно вітаємо наших талановитих здобувачів, їхніх наставників та концертмейстерів!

Зичимо нових творчих злетів та перемог на диригентських та вокальних конкурсах в ім’я прийдешньої Перемоги, збереження національного музичного мистецтва і диригентсько-хорових традицій Ніжинської вищої школи.

Професор Людмила Шумська –

завідувач кафедри вокально-хорової майстерності.

Дизайн – викладач Ярослав Йотка.

Пресцентр мистецької платформи НДУ