Відгук про участь у конференції

17 березня 2016 року у Ніжинському державному університеті відбулася конференція, присвячена 200-річчю з дня народження О.Афанасьєва-Чужбинського. Хочу сказати декілька слів як учасник.

Загалом, конференція відбулася у дуже щирій, товариській атмосфері. Кожен з учасників зміг презентувати результати власної рецепції постаті О.Афанасьєва-Чужбинського. Діалог після засідання був таким жвавим, що учасники ніяк не могли вийти з аудиторії.

На конференції було розглянуто питання дружніх зв’язків О.Афанасьєва-Чужбинського з Є.Гребінкою, Т.Шевченком, його контакти з осередком харківських романтиків, проаналізовано особливості творчих пошуків «дійсного поета». Також було здійснено ґрунтовний аналіз публікацій О.Афанасьєва-Чужбинського ( у тому числі з автографами), що зберігаються у бібліотеці Ніжинського державного університету.

Хочеться висловити особливу подяку колективу кафедри української літератури, Олені Миколаївні Моціяці, Галині Сергіївні Осіповій, Оксані Миколаївні Капленко за щирість та доброзичливість, а також за атмосферу дружньої наукової дискусії, яка сформувался під час конференції.

Особливе враження справляє корпус університету, який ніби переносить тебе у минулі часи, та мальовничий парк зі столітніми деревами побіля корпусу. У картинній галереї була змога познайомитися з творами С.Шишка, які просто не можуть залишити байдужими глядачів.

Хочеться подякувати шановним організаторам та побажати їм творчої наснаги. з радістю буду чекати на наступну наукову зустріч!

З повагою, Ольга Блик,

молодший науковий співробітник відділу української класичної літератури Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, Київ.