Наприкінці 2023 року надійшла радісна новина для Молодіжного хору «Світич»: за одностайним рішенням журі щорічного конкурсу на здобуття Премії імені Миколи Леонтовича Вінницької обласної ради, наш колектив здобув звання ЛАУРЕАТА в номінації «Навчальні хорові колективи закладів фахової вищої мистецької освіти». Премія присуджується провідним хоровим колективам України за популяризацію хорової творчості видатного композитора, уродженця Вінниччини – Миколи Леонтовича!

Хор «Світич» презентував твори М. Леонтовича протягом усього часу свого існування:

• Перше виконання твору М. Вериківського «Реквієм пам’яті М. Леонтовича» (за рукописом, наданим родиною Вериківських) на ювілейному концерті до 75-річчя Товариства імені М. Леонтовича в Українському Домі (Київ, 1996);
  • Третій Всеукраїнський хоровий конкурс ім. М. Леонтовича в Національній філармонії України (Київ, 1997);
  • Виступ у концерті з нагоди 120-річчяя М. Д. Леонтовича в Національній опері України (Київ, 1997);
  • Записи в Фонд Українського радіо (1995, 1999, 2001, 2008, 2014): «Льодолом», «Тебе, Бога, хвалим», «Щедрик, «За городом качки пливуть», «Пречиста Діво», «Ой, там, за горою», «Не стій, вербо», «Світе тихий», «Отче наш», «А в тому саду», «Ой, зійшла зоря, «Зашуміла ліщинонька», «Гей, ви, стрільці січовії», «Чорнушко – душко»;
  • Грудневі вечори пам’яті М. Д. Леонтовича в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя В межах щорічного музично-просвітницького заходу «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ»;
  • Міжнародний мистецький онлайн-проєкт до 145-річчя від дня народження Миколи Леонтовича «Леонтович єднає континенти» (Вінниця, 2022).

Твори Миколи Дмитровича Леонтовича були включені в програми виступу хору «Світич» на хорових конкурсах та фестивалях в Австрії, Італії, Німеччині, Польщі, Сербії, Туреччині, Угорщині, Франції та ін.

Вітаємо наш уславлений «Світич» – співаків різних поколінь, та незмінних керівників – заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмилу Шумську та Людмилу Костенко з високим творчим результатом!
В рік свого 30-річчя «Світич» продовжує тріумфальний поступ заради прийдешньої Перемоги та слави Ніжинської вищої школи!

Пресцентр мистецької платформи НДУ