16 грудня 2023 року відбувся обласний етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у змішаній (очній та дистанційній) формі. Метою проведення конкурсу є виховання в молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу, вшанування спадщини Великого Кобзаря, виявлення та розвиток творчих здібностей обдарованої молоді.

Учасниками конкурсу стали 139 здобувачів освіти області. Із них 35 студентів фахової передвищої та вищої освіти.

Учням та студентам були запропоновані творчі завдання різних жанрів, а саме: проаналізувати у формі есе приклади створення художніх інтерпретацій літературних творів Тараса Шевченка українськими художниками, композиторами, скульпторами; написати есе про актуальність поезії Шевченка, яка надихає українців на боротьбу з окупантом, твір-роздум «Шевченко в сучасному вимірі» та інші.

Серед переможців студентки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя:

з гуманітарного профілю

Катерина Бондаренко, студентка 4 курсу факультету філології, історії та політико-юридичних наук;

Катерина Василенко, студентка 2 курсу факультету філології, історії та політико-юридичних наук.

Наукова керівниця – канд. філол. наук, доц. кафедри літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики Капленко Оксана Миколаївна.

З негуманітарного профілю

Вікторія Дорошенко, студентка 1 курсу факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв.

Наукова керівниця – д-р. філол. наук, проф. кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Бондаренко Алла Іванівна.

Бажаємо конкурсанткам і науковим наставницям міцного здоров’я, творчого натхнення, невичерпної енергії та успіхів у фіналі!

теги