День Збройних Сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. Цей святковий день на честь Збройних Сил України був створений 1993 року постановою ВРУ. Щорічно його святкують 6 грудня. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1991 року ухвалили Закон України "Про Збройні Сили України". Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але з 2022 року під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наш захист, це героїзм, мужність і відвага. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!

Із нагоди свята на студентському абонементі бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відкрита книжково-ілюстративна виставка, присвячена мужнім захисникам Батьківщини. Матеріали представлені на виставці розповідають про створення Збройних Сил, про визначних військових нашого часу і виклики, з якими успішно упорається наше військо.

«…Я поіменно вас не знаю, рідні,

І відчуттів перед кривавим боєм.

Та знаю – кращого життя ви гідні,

Ви наша гордість, ви наші Герої!!!.»