З 27.11. по 1.12.2023 року в Ніжинському державному університеті проходили курси підвищення кваліфікації викладачів та концертмейстерів закладів початкової мистецької освіти, керівників гуртків за спеціальністю 025 Музичне мистецтво.

Слухачам курсів були запропоновані інтерактивні лекції, зокрема: «Особливості виконання естрадно-джазових творів» (доц. О. Павленко), «Цифрові компетентності в системі професійної майстерності викладача мистецьких дисциплін: практичний аспект» (доц. Т. Раструба), «Драматичні злами у музичному мистецтві Чернігівщини» (доц. Т. Ляшенко ), «Формування поліфонічного мислення учнів через призму дидактичних моделей» (доц. О. Спіліоті).

Фінальним акордом стало проведення круглого столу, організованого Сектором післядипломної освіти навчального відділу НДУ імені Миколи Гоголя та Навчально-науковою лабораторією мистецької освіти та виконавства імені О. Я. Ростовського, до якого долучилися слухачі курсів, а це – професіонали-практики, викладачі зі значним особистим досвідом роботи в закладах мистецької світи, викладачі Ніжинського державного університету, які представляли кафедри вокально-хорової майстерності, інструментально-виконавської підготовки, музичної педагогіки та хореографії, а також були присутні здобувачі вищої освіти – магістранти освітніх програм 025 Музичне мистецтво та 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).

В теплій невимушеній атмосфері відбувся обмін думками, були актуалізовані проблеми мистецької освіти, висловлені свої бачення щодо їх подолання. Взаємні обговорення дозволили викладачам-практикам поділитися досвідом, як один з одним, так і зі студентами-магістрантами, які вже завтра стануть їх колегами. Водночас і здобувачі освіти мали можливість поставити запитання, почути на них відповідь, а також поділитися думками, стосовно власного розуміння шляхів розвитку мистецької освіти та запропонувати свої моделі її реформування.

Керівник навчально-наукової лабораторії мистецької освіти

та виконавства імені О. Я. Ростовського,

доцент Юрій ДВОРНИК