У Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя 02-03.11.2023 р. під патронатом Чернігівської обласної військової адміністрації проведено дводенну І Міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток освіти в європейському просторі: національні виклики та транснаціональні перспективи», співорганізаторами якої, крім ніжинського вишу, виступили Вулвергемптонський університет (Велика Британія), Університет прикладних наук Оснабрюка (Німеччина), Телавський державний університет імені Я. Гогебашвілі (Грузія), Державна Академія прикладних наук у м. Хелм (Польща), Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Київський Університет імені Бориса Грінченка, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Конференція зібрала науковців, стейхолдерів, вчителів, здобувачів у сфері освіти. Питання відновлення та реформування освіти в Україні, забезпечення й удосконалення якості освіти розглянули під різними кутами. До заходу долучилися понад 400 учасників у режимі онлайн.

Пленарне засідання відкрив ректор університету Олександр Самойленко, з вітальними словами виступили: Начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної військової адміністрації Юрій Музика; ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, доктор юридичних наук, професор Олег Шеремет; Голова спеціалізованої ради Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка доктор педагогічних наук, професор Олександр Проніков; декан факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олексій Тимошенко.

Пленарне засідання розпочалося з ґрунтовної доповіді Меган Лоутон, Професорки навчання та викладання в академічній практиці Вулвергемптонського університету (Велика Британія), члена Команди вдосконалення навчання й академічного розвитку (LEAD) Управління у справах студентів і освіти, Співголови Мережі персоналу з обмеженими можливостями Британської Національної асоціації мереж персоналу з обмеженими можливостями (NADSN) на тему «Using developmental mentoring and coaching approaches in academic and professional development to address feelings of «mposter syndrome»». Не менший інтерес в учасників конференції викликали доповіді відомих українських дослідників – Миколи Садового й Олени Трифонової, Наталії Волянюк і Георгія Ложкіна, Світлани Тезікової, Людмили Процай, Світлани Паламар, Тетяни Гордієнко, Інни Коновальчук, Олени Кавунник та ін.

Важливі питання об’єднали дослідників, науковців, викладачів закладів вищої освіти в коло з обговорення останніх нововведень, тенденцій, практичних результатів, що з‘являються у галузях управління закладами освіти, педагогіки та методики навчання.

Наукові дискусії, обговорення проблемних питань в освіті продовжилися і на секційних засіданнях. Другий день конференції пройшов у форматі гостьових лекцій професорів партнерського університету Вулвергемптону (Велика Британія) та подальших дискусій.

На думку учасників – вивчення та популяризація нашої національної освітньої системи, обмін думками та використання практичного досвіду іноземних партнерів є вкрай важливими та потрібними для подальшого формування української освітньої моделі. Рухаємося разом до Перемоги!

Галерея зображень