20 жовтня 2023 року вже ушосте відбувся традиційний семінар, що реалізується у партнерстві трьох наукових осередків: секції "Психологія" (кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту) Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, кафедри психології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та лабораторії соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології Національної Академії Педагогічних Наук України.

Цьогоріч семінар отримав назву «Виміри особистісних трансформацій: ресурси відновлення в умовах війни». Основні доповіді акцентувалися на тому, як війна увійшла у нашу повсякденність, які адаптаційні механізми допомагають нам зберігатися та розвиватися в цих складних умовах. Титаренко Тетяна Михайлівна, доктор психологічних наук професор, академік НАПН, головний науковий співробітник лабораторії соціальної психології особистості, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України представила фундаментальне дослідження на тему : "Воєнна повсякденність мирних мешканців України: практики самовідновлення". Наступна доповідь акцентувала увагу на ресурсах гумору для відновлення у часі війни: "Психологія гумору у воєнний час" (Андрєєва Ярослава Федорівна, кандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри психології, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Представниця нашого університету кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, менеджменту Щотка Оксана Петрівна з опорою на емпіричні дані розповіла про те, як змінюються в часі війни ресурси відновлення та зростання у молоді (тема доповіді: "Динаміка психологічного благополуччя здобувачів освіти в часі війни"). Питання промоції цифрового добробуту як інноваційної стратегії підтримання здорового способу життя особистості було піднято у доповіді Дворник Марини Сергіївни, кандидата психологічних наук, старшого дослідника, завідувача лабораторії соціальної психології особистості, Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Інші доповіді учасників відобразили відобразили увагу до переживання війни українцями та способів подолання її наслідків, а також зацікавленість у темах освіти, гендеру, життєвих ресурсах загалом.

Секція психології щиро сподівається на подальшу співпрацю та очні формати зустрічей.