11 березня (28 лютого за ст. ст.) виповнюється 200 років від дня народження Олександра Степановича АФАНАСЬЄВА-ЧУЖБИНСЬКОГО (справжнє прізвище – Афанасьєв, псевд.: Чужбинський, Невідомий, Лубенец, Пустинник та ін.) (1816-1875), українського і російського письменника, етнографа, фольклориста, історика, мовознавця, випускника Ніжинського Фізико-математичного ліцею кн. Безбородька (1835). Цього року ювілей письменника відзначаєтся на державному рівні. Хоча писав Афанасьєв-Чужбинський переважно російською мовою, але за своїм змістом і спрямованістю його творча й наукова спадщина безперечно належить українському народові. Багатий і різноплановий його доробок на ниві українознавства й нині заслуговує на увагу й належне поцінування. В рамках плану заходів, щодо святкування цього ювілею, з метою ознайомлення студентів із внеском Олександра Степановича Афанасьєва-Чужбинського в українську культуру та залученням до світової спадщини митця, бібліотека запрошує на велику виставку - перегляд «Видатні випускники Ніжинської вищої школи: О.С. Чужбинський», яка буде відкрита на науковому абонементі з 10 березня 2016 року. На якій Ви зможете познайомитися з багатою творчою спадщиною письменника: дев'ятитомним зібранням творів Афанасьєва-Чужбинського під редакцією П. В. Бикова, віршами і оповіданнями, романами, етнографічними і лінгвістичними працями, публіцистикою, фольклорними публікаціями, літературно-критичними статтями та перекладами. Вперше на виставці будуть представлені книги з дарчим надписом О.С. Чужбинського « Лицею князя Безбородко взнак признательности сочинитель бывший воспитанник Лицея. 1851 Апрель 3 Киев». Вшануймо ювіляра!

Зав. відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова.