Уже стало доброю осінньою традицією бібліотекарів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя пізнавати літературно-мистецькі та історичні місця рідної неньки України. Нинішній рік не став винятком.

Напередодні 25-ї річниці Всеукраїнського дня бібліотек колектив бібліотеки імені М. О. Лавровського НДУ імені Миколи Гоголя завдяки підтримці ректора університету О. Самойленка відвідав Чернігівський обласний історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша «Ганнина Пустинь» – колишній маєток Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка поблизу села Оленівка. «Зовсім інша була б річ, якби ми єдиними устами і єдиним серцем трудилися над пробудженням суспільно-національної свідомості України…» ‒ саме цими пророчими словами Пантелеймона Куліша нас зустріла наукова співробітниця заповідника Алла Богдан. Живий інтерес у всіх викликала оглядова екскурсія батьківською хатою Ганни, де збереглися речі, що пам'ятають ще Тараса Шевченка. Дуже цікавою виявилася, представлена в музеї велика колекція рушників «Рушник, що вміє розмовляти». Вшанували пам'ять подружжя на місці їхнього поховання.

Наприкінці зустрічі бібліотекарі на знак подяки музею  подарували копію запису, зробленого рукою дружини письменника Пантелеймона Куліша Олександри Білозерської (більше відомої під псевдонімом Ганна Барвінок) на книзі Шенрока «П. А. Кулиш» 1902 року. Цю книгу Олександра Михайлівна подарувала професору історії Ніжинського історико-філологічного інституту М. М. Бережкову під час їхньої зустрічі, яка відбулася в Кулішевому будинку на хуторі Мотронівці та наразі зберігається в Музеї рідкісної книги НДУ ім. Миколи Гоголя. Також від бібліотеки музей отримав раритетне видання щоденників М.М. Бережкова, де він описує відвідування цього пам’ятного місця.

Колектив бібліотеки висловлює щиру вдячність співробітникам історико-меморіального музею-заповідника за змістовну екскурсію і гостинну зустріч.