14-15 вересня 2023 р. відбулася перша консультативна зустріч експертів проєкту Еразмус+ Bologna Hub Peer Support (2022-2024) Francisco Guillen Grima (Іспанія) та Irine Darchia (Грузія).

Проєкт має на меті обговорення можливих шляхів впровадження інструментів Болонського процесу у закладах вищої освіти, обмін досвідом щодо розробки та запровадження освітніх програм, демонстрацію здобутків та нашу спільну роботу з експертами щодо розробки перспективних напрямів діяльності.

Проєктна команда нашого університету надала експертам інформацію щодо стратегічних напрямів розвитку університету (проректор Тарасенко О.В.) та представила внутрішню систему забезпечення якості (керівник Центру акредитації та ліцензування освітньої діяльності, моніторингу якості освіти Желіба О.В.).

Досвід розробки та впровадження освітніх програм представили їх гаранти:

Бобро А.А. – ОП Початкова освіта другого (магістерського) рівня

Мицик Л.М. – ОП Міжнародні відносини і культурна дипломатія другого (магістерського) рівня

Пономаренко О.В.- ОП Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література другого (магістерського) рівня

Смелянська В.В. – ОП Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література першого (бакалаврського) рівня

Доценти Давиденко О.В., Пономаренко О.В., Талавіра Н.М. поділилися власним досвідом  викладання фахових дисциплін (теоретичний та практичний аспекти).

Роботу структурних підрозділів університету, заходи щодо організаційної, академічної та психологічної підтримки учасників освітнього процесу, напрями діяльності закладу щодо професійного розвитку персоналу представила Тезікова С.В.

Інформація, що обговорювалася під час консультативної зустрічі, отримала позитивні відгуки з боку експертів, які, у свою чергу, ділилися досвідом реалізації програм в європейських університетах.

З матеріалами проєкту Bologna Hub Peer Support (2022-2024) можна познайомитися за покликанням https://eu.daad.de/programme-und-hochschulpolitik/bologna/bologna-hub-peer-support/de/

Зазначимо, що цими днями відбулася перша консультативна зустріч. Далі буде етап аналізу нормативних документів університету, описів програм, силабусів дисциплін, навчально-методичних матеріалів на предмет їхньої відповідності принципам розвитку Європейського простору вищої освіти, які були схвалені Римським комюніке (2020), а саме:

• інклюзивність – кожен здобувач освіти має рівний доступ до вищої освіти і повну підтримку під час навчання;
  • інноваційність – запровадження нових методик навчання, викладання та оцінювання, тісно пов’язаних із дослідженнями;
  • взаємозв’язаність – спільні ініціативи та інструменти сприяють та посилюють міжнародну співпрацю та реформи, обмін знаннями та мобільність персоналу й студентів.

Взимку 2023-2024 років планується проведення тренувальних семінарів та другої консультативної зустрічі. В осені 2024 року експерти мають представити оцінку діяльності нашого закладу щодо впровадження інструментів Болонського процесу.

теги