Непересічна подія відбулася днями у навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокований у селищі Десна на Чернігівщині: за ініціативи військового комісара Ніжинського об’єднаного військового комісаріату майора В. Якущенка, а також за сприяння керівництва навчального центру – начальника Деснянського гарнізону генерал-майора О. Мікаца та заступника командира частини полковника В. Оленчука відбувся благодійний творчий захід «Студентство Ніжинської вищої школи – українським військовим». Спонсорами проекту виступили: відомий волонтер та громадський діяч Ніжинщини пані Т. Стратілат та депутат Ніжинської міської ради пан О. Шалай.

Потужний мистецький проект за участю студентів Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя здійснений у відповідності до Президентської стратегії національно-патріотичного виховання молоді. Ця державницька ідея визначила зміст шефського концерту, у якому переважали твори українских композиторів патріотчного спрямування, українські народні пісні та хореографічні композиції, п’єси на вірші Т. Шевченка.
Основою концерту стали виступи відомих в Україні та за її межами виконавських колективів університету – лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів Молодіжного хору «Світич» під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Л. Шумської і Л. Костенко та хореографічного ансамблю «Забава» під керівництвом викладача О. Пархоменка. Великий успіх мали натхненні виступи солістів – провідного концертмейстера Г. Брюзгіної, Л. Мироненко, Я. Йотки, С. Охонька, О. Гребенщікова, А. Бадай, Г. Приходько, Н. Богуна, М. Потебні, О. Дворник, В. Даньшиної, Д. Степаненка, О. Передньої.
Просвітницько-виховний захід втілила в життя творча команда професіоналів ентузіастів: професор Л. Шумська (автор проекту), професор Л. Костенко (головний режисер), викладач О. Пархоменко (головний хореограф), викладачі М. Коломійченко та Ю. Дворник (автори сценарію та ведучі програми), В. Багмут та О. Волосок (звукорежисери), А. Ступак (фотокореспондент).
Неймовірний емоційний підйом царював у залі під час концерту, бурхливі оплески слухачів, їхні усмішки та слова вдячності довели істину про могутню силу впливу музичного мистецтва, яке у сучасній Україні набуло значення «творчої зброї», стало вагомим засобом зміцнення бойового духу захисників Батьківщини.

Викладач кафедри вокально-хорової майстерності
Тетяна Раструба