28 липня 2023 року – у День Української Державності та День хрещення Київської Русі, делегація університету на чолі з ректором Олександром Самойленком відвідала Обласний історико-меморіальний музей-заповідник П. Куліша «Ганнина Пустинь» для вшанування пам'яті Пантелеймона Куліша та Ганни Барвінок та поглиблення співпраці між гоголівським закладом і Музеєм-заповідником.

Дату було обрано не випадково, оскільки хутір Мотронівка, де мешкало подружжя Пантелеймона Куліша та Олександри Білозерської, є місцем нашої національної пам’яті, що відіграв важливу роль в історії українського народу, у формуванні та поширенні української культури, української православної церкви, адже саме Пантелеймон Олександрович першим переклав Святе письмо українською мовою. Після покладання квітів до могил Пантелеймона Куліша та Олександри Білозерської, ректор університету Олександр Самойленко та директор Музею-заповідника Юрій Блоха підписали Договір про співробітництво між установами, який передбачає співпрацю в науковій, освітній, музейній і туристичній сферах. Крім того, керівники обговорили перспективний план заходів, у тому числі створення спільної Лабораторії кулішезнавства на базі Ніжинського університету та спільне відзначення 205-річчя від дня народження П. Куліша у 2024 році, що має вийти на загальнодержавний рівень. Дякуємо новим партнерам за гостинність! Рухаємося разом до Перемоги!!!