Із метою удосконалення освітньої програми спеціальності 073 Менеджмент в освіті 14 червня 2023 року на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя кафедрою педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту, за участі представників Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області, Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників та керівників різнотипових закладів освіти міста та області було проведено круглий стіл на тему: «Якість підготовки менеджерів освіти: виклики та перспективи». У роботі круглого столу брали участь 46 учасників, серед яких: представники управління освітою міста, 23 директори закладів освіти, заступники директорів, представники науково-педагогічного складу університету, методисти, вчителі, вихователі тощо.

Захід розпочався вітальними словами першого проректора, проектора з навчально-методичної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя доцента Оксани Тарасенко та декана факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв доцента Олексія Тимошенка.

У ході зустрічі були заслухані цікаві та змістовні доповіді експертів-стейкхолдерів:

1. Сучасні тенденції розвитку освіти та їх вплив на роль менеджера освіти. Литовченко Олена Володимирівна, директор відокремленого структурного підрозділу «Ніжинський фаховий коледж національного університету біоресурсів і природокористування України»
  2. Інклюзивне освітнє середовище та безпекові виклики для освіти в умовах війни в Україні Поливко Оксана Валеріївна, спеціаліст з безпечного освітнього середовища, Управління освіти Ніжинської міської ради
  3. Професійні компетентності сучасного менеджера в контексті Професійного стандарту керівника ЗЗСО
  4. Тимошенко Олександра Олександрівна, в.о. директора Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніжинської міської ради Чернігівської області
  5. Зміни в освітньому процесі Ніжинської гімназії 3 в зв'язку з реорганізацією закладу. Пушкіна Вікторія Володимирівна. директор Ніжинської гімназії №3 Ніжинської міської ради
  6. Професійно-компетентний керівник закладу дошкільної освіти - гарант успішного реформування сучасної системи освіти. Зозуля Алла Віталіївна, директор закладу дошкільної освіти №17 «Перлинка» Ніжинської міської ради
  7. Менеджер - це не тільки управлінець. То хто ж він? Тимошик Ганна Олександрівна, директор ТОВ «ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ІДЕЯ»», м. Ніжин
  8. Професійна підготовка майбутнього менеджера освіти в умовах ЗВО. Новгородська Юлія Григорівна, к. п. н., доцент кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

По завершенню виступів експертів-стейкхолдерів відбулася дискусія щодо створення моделі підготовки сучасного менеджера освіти. Учасники мали можливість висловити власні думки щодо окресленої проблеми. Також керівники-випускники ОП 073 Менеджмент в освіті, з урахуванням власного практичного досвіду, надали пропозиції щодо удосконалення підготовки сучасних менеджерів освіти. По закінченню дискусії було підбито підсумки та підготовлено резолюцію. Зустріч пройшла в творчій та доброзичливій атмосфері. За результатами круглого столу всі його учасники отримали сертифікати.

Галерея зображень