Університетська бібліотека нещодавно отримала щедрі книжкові дарунки  від Канадського Інституту Українських Студій, що функціонує при Альбертському університеті.

Таку можливість бібліотека має завдяки клопотанню Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та за ініціативи канадського літературознавця, менеджера проєкту «Інтернетової Енциклопедії України» - Марка Роберта Стеха. Нам була надіслана література видана на Заході протягом XX сторіччя (з 1907 до 1998 р.) здебільшого українською мовою, невелика частина видань – англомовна. Особливу цінність для бібліотеки становлять, без перебільшення, унікальні видання:  Це знаменита Encyclopædia Britannica в оригіналі — найповніша й найстаріша універсальна енциклопедія англійською мовою. The New Encyclopaedia Britannica та The Encyclopedia Americana - універсальна енциклопедія, що видається в Нью-Йорку та є однією з найбільших англомовних енциклопедій. The Canadian Encyclopedia , яка включає в себе близько 14000 статей з широкого кола питань включаючи історію, культуру, події, люди, місця, політики, мистецтва корінних народів Канади, спорту і науки. Також,  Encyclopedia of Ukraine  - п'ятитомна енциклопедія про Україну англійською мовою. Підготовлена у Канадському інституті українських студій. У кожному томі близько 1000 сторінок, по 3–4 тис. гасел, близько тисячі фотографій, 50 карт, по 4–5 сторінок кольорових ілюстрацій.

Бібліотека запрошує всіх бажаючих до знайомства із літературними скарбами.