З нагоди відзначення 250-річчя з дня народження Юрія Лисянського на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя 10 травня 2023 року Ніжинським відділом ГО «Українське географічне товариство» та кафедрою географії, туризму та спорту, за участі меморіального будинку-музею Юрія Лисянського Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського був проведений круглий стіл: «Мандрівник козацького роду».

Захід розпочався вітальними словами ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Самойленка та в. о. Президента ГО «Українське географічне товариство» В’ячеслава Олещенка.

В ході зустрічі були заслухані цікаві та змістовні доповіді учасників круглого столу:
1. Морозов О. (директор бібліотеки НДУ імені Миколи Гоголя, науковий співробітник відділу меморіальний будинок-музей Юрія Лисянського). Юрій Лисянський і Ніжинська гімназія вищих наук князя Безбородька.
2. Остапчук В. (зав. кафедри географії, туризму та спорту НДУ імені Миколи Гоголя). Острів Лисянського.
3. Моціяка П. (науковий співробітник відділу меморіальний будинок-музей Юрія Лисянського). Українці Лівобережної України в морському кадетському корпусі.
4. Бездухов О. (ст. викладач кафедри географії, туризму та спорту НДУ імені Миколи Гоголя). Українські мандрівники та дослідники, які залишили слід у світовій науці.
5. Філоненко Ю. (директор ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій НДУ імені Миколи Гоголя). Віктор Шевченко – дослідник життя та подорожей Юрія Лисянського.

Зустріч пройшла в творчій та доброзичливій атмосфері.