29 березня 2023 року викладачі та аспіранти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи взяли участь у вебінарі Київського університету імені Бориса Грінченка «Вдосконалення викладання у вищій школі – від лідерства індивідуального до лідерства інституційного», спікеркою якого виступила доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Світлана Калашнікова.

Особливо корисною ця зустріч стала для аспірантів, які проходять нині викладацьку практику, і які мали змогу ознайомитись з актуальними питаннями підвищення якості викладання в університеті. Зокрема, спікеркою було представлено сучасні дослідження та власні напрацювання у напрямках: обґрунтування актуальності проблеми вдосконалення викладання у закладах вищої освіти та представлення її змісту, опису моделей та інструментів реалізації політики вдосконалення якості викладання, ознайомлення з наявними практиками вітчизняних університетів. Кожен з напрямів доповіді супроводжувався інтерактивом у формі невеликих опитувань, що, в свою чергу, посилювало інтерес до теми зустрічі. Результати опитувань давали можливість прослідкувати загальні тенденції, притаманні закладам вищої освіти України. Також було презентовано авторську монографію «Вдосконалення викладання у вищій школі: теорія та практика», яка є результатом плідної співпраці та взаємодії широкого представництва академічної спільноти та відображає узагальнений провідний досвід, аналіз теоретичних підходів та практичні рекомендації щодо вдосконалення якості викладання у вищій школі. Учасники мали нагоду поставити запитання спікерці заходу та озвучити свій фідбек щодо почутого.

Леся Клименко