16-17 березня 2023 року на Кафедрі загальної та практичної психології НДУ ім.М.Гоголя. відбулася ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Психологічні особливості переживання ситуації невизначеності».

На конференцію було зареєстровано майже 150 учасників, серед яких психологи, науковці, магістранти, студенти і всі, кому цікаво вивчати психологію.

Під час включення на платформі Zoom було понад 70 слухачів.

Конференція розпочалася хвилиною мовчання у пам’ять про всіх загиблих.

На початку конференції з вітальним словом до учасників звернулися:

• Ректор Ніжинського державного університету О.Г. Самойленко.
  • Декан факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв О.А.Тимошенко.
  • Завідувач кафедри загальної та практичної психології М.В.Папуча.

З доповідями на конференції виступили:

Максименко С.Д., дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка

Данилюк І.В., доктор психологічних наук, професор, член кореспондент НАПН декан факультету психології Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка.

Швалб Ю.М., доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії екологічної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка.

Коваленко А.Б,. доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної психології факультету психології Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка.

Папуча М.В., доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Ставицька С.О., доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Наконечна М. М. кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та практичної психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Хохлюк Т.Ю. магістрантка другого курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Михайлюк О.Є., магістрантка першого курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Всі доповіді були цікавими і змістовними, відображали сутність проблем нашого сьогодення, викликали багато запитань та підґрунтя для роздумів і подальших наукових пошуків учасників.

Серед найцікавіших ідей, які були озвучені на конференції, такі:

• Проблема переживання ситуації невизначеності постала важливим завданням психологічної теорії та практики, оскільки, з одного боку, всі ми боїмося опинитися в ситуації тотальної невизначеності, а з іншого боку – повна визначеність також дуже важко сприймається людиною.
  • Допомогти в ситуації крайньої невизначеності не означає дати людині повну визначеність, а допомогти їй пережити цю невизначеність і знайти майбутнє й ті ресурси, які людині необхідні.
  • Для емпіричного вивчення особистості в такій ситуації застосовують категорії переживання, психологічного здоров’я, благополуччя, життєстійкості, стресостійкості, копінг-стратегії, емоційний інтелект, рівень життєвого задоволення, інтерсуб’єктності, резилієнтності.
  • Щоб пережити ситуацію невизначеності або кризову ситуацію, необхідні особистісні ресурси, серед яких відповідні когнітивні структури, поведінкові паттерни, які можна тренувати, а також гумор, як один із засобів захисту свого психологічного здоров’я.

Дякуємо всім доповідачам, слухачам, організаторам конференції, бажаємо міцного здоров’я, перемоги і мирного неба.

Сподіваємось і надалі розвивати психологію, організовувати цікаві зібрання та обмін науковими поглядами й досвідом.

Чекаємо подальших зустрічей!

Кресан О.Д.,

Доцент кафедри загальної та практичної психології