Українська діаспора в Канаді є однієї з найчисельніших, яка відігравала та продовжує відігравати важливу роль у суспільно-політичному і культурному житті Канади та України.  Нині українська діаспора є важливою частиною української культурної та мовної спільноти, представники якої беруть найактивнішу участь у житті своєї Батьківщини. Тож, нещодавно наша бібліотека отримала неоціненний подарунок у вигляді книжок із архіву відділення Канадського Інституту Українських Студій, що функціонує при Торонтському університеті. За ініціативи канадського літературознавця, європейця за освітою та українця за переконанням, письменника, і культуролога, менеджера проєкту «Інтернетової Енциклопедії України» - Марка Роберта Стеха нам була надіслана література з українознавчої тематики, видана у Канаді, тим самим М. Р. Стех здійснив почесне громадське призначення – прокладати і зміцнювати мости зв’язків і довіри між Україною та українською спільнотою на канадській землі. Ми дякуємо за такий подарунок усім канадським меценатам.

З метою популяризації культурних надбань української діаспори в Канаді, наближення багатств цього фонду до користувачів бібліотеки, на студентському абонементі презентована розгорнута книжкова виставка: «Україна - Канада: міст через океан».  Виставка досить різнопланова, література представлена чотирма розділами, кожен з яких має свою висвітленість культурних, історичних та соціальних подій.  Перший розділ має назву «Мандрівка до Канади» і представляє книги про цю дивовижну країну, про її минуле і сучасне. Ви переконаєтесь, що Канада – це дійсно неповторна і своєрідна країна з етнокультурною мозаїкою. Завдяки експонованим книгам ви зможете дізнатися, як саме створювався феномен української діаспори в Канаді. Вам стане відомо й про те, як наші співвітчизники не загубилися і не розгубилися на теренах чужої країни.  Другий розділ - «Віхи історії»,  де представлена література про історію нашої Батьківщини очима української діаспори в Канаді та про долю українців на чужих землях.  Третій розділ виставки – «Слово у часі»  містить  літературу про українських художників слова в канадській літературі. Безперечно, Вас зацікавлять твори Г. С. Сковороди, В. Винниченка, Уласа Самчука та ін., які були видані в Торонто та Вінніпегу. Також, Вашу увагу, дорогі друзі, приверне розділ виставки де представлена різнопланова, сучасна періодика, яка виходить українською мовою в Канаді: журнали «Solovei», «Світло» «Kalyna» та ін. Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення з матеріалами цієї неймовірно цікавої виставки, яка діє на студентському абонементі (ауд. 114)