Студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, що навчаються за ОП Фармація, промислова фармація традиційно мають можливість проходити виробничу практику з аптечгої технології ліків, організації економіки фармації, фармацевтичного менеджменту та маркетингу на базі практики – Першій аптеці Лівобережної України, яка веде свою історію з 1777 р., і має ідентичну назву «Перша аптека Лівобережжя 1777». Ця аптека є унікальною на всій Лівобережній Україні. Тому що вона була першою. Будівля побудована саме під аптеку. Побудував цю аптеку в 1777 р. аптеку відставний лікар Ізюмського гусарського полку Михайло Лігда, грек за походженням, який жив у Ніжині і гарно розумівся в аптечній справі. Маючи колосальний практичний досвід військового лікаря, талант грецького підприємця та знання хімії, ботаніки та медицини дозволило йому не лише створювати лікарські засоби, але й налагодити випуск комерційно доступних препаратів.