16 лютого 2023 року ректор університету Олександр Самойленко брав участь у Міжнародному форумі «Педагогічна еліта України: ціннісні орієнтири», організаторами якого виступали Міністерство освіти і науки України, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Національна академія педагогічних наук України та Міжнародна асоціація ректорів педагогічних університетів Європи.

Учасників форуму привітали:

Педагогічна спільнота відчуває необхідність у консолідації зусиль українського суспільства та міжнародних партнерів задля удосконалення професійної майстерності педагогічної еліти, напрацювання стратегій неперервної освіти та професійного розвитку, формування якості й безпеки освітнього простору у нових умовах життя. Проведення заходу зумовили соціальні запити модернізації педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки, що передбачають фахівця нової формації – морально зрілого, з усвідомленням національної ідентичності, здатного працювати з дітьми, які певний час перебували під впливом російської пропаганди.

Учасники наукового заходу, серед яких уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, керівниця освітніх ініціатив «The LEGO Foundation» в Україні Оксана Рома, керівники наукових інституцій НАПН України, ректори класичних і педагогічних університетів з Києва, Бердянська, Вінниці, Житомира, Ніжина, Переяслава, Сум, Тернополя, Умані, Харкова, директори ОІППО, педагоги-практики, обговорили актуальні теми у межах чотирьох панелей:

• педагогічна освіта впродовж життя;
  • Steam-освіта – High-tech технопарк, Smart-університет;
  • «Освіта для мене – школа для всіх».
  • заклади освіти: територія безпеки та комфорту.

У святковий День Єднання відбулося справжнє єднання освітян всієї України заради майбутнього!

теги