9-10 лютого 2023 р. на базі ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-економічні особливості та проблеми сучасного розвитку Чернігівської області». Конференція пройшла в режимі онлайн на основі платформи Zoom.

На початку роботи конференції її учасників привітав ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр САМОЙЛЕНКО.

В роботі конференції взяли участь науковці з університетів Львова, Києва, Харкова, Чернігова, Ніжина, а також керівник департаменту економічного розвитку, спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів, управління освіти і науки Чернігівської обласної військово-цивільної адміністрації, фахівці відділу економіки та інвестицій Ніжинської міської ради. Такий склад учасників конференції дозволив комплексно розглянути сучасні проблеми соціально-економічного розвитку Чернігівської області, обговорити шляхи відновлення економіки регіону в повоєнний період, механізми залучення інвестиційних ресурсів, інструменти активізації розвитку функціональних типів територій з особливими потребами. Особлива увага на конференції була приділена оцінці збитків і втрат, яких зазначала Чернігівщина від повномасштабного вторгнення росії.

У пленарному засіданні з цікавими доповідями виступили:

1. Хомик О.: «Економічне відновлення та розвиток Чернігівщини в умовах повномасштабної агресії р.ф.: виклики, реалії та перспективи» (Департамент економічного розвитку Чернігівської обласної ВЦА).
  2. Барановський М.О.: «Особливості розвитку територій Чернігівщини в нових координатах регіональної політики» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя).
  3. Давидова Т.: «Освіта Чернігівської області в умовах війни» (Управління освіти і науки Чернігівської обласної ВЦА).
  4. Голуб В.: «Екологічні наслідки воєнних дій в Чернігівській області»  (Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної ВЦА).
  5. Алєшугіна Н.: «SWOT-аналіз туристичного потенціалу» (Національний університет «Чернігівська політехніка»).
  6. Моргацький В.: «До формування (не)спроможної освітньої мережі Куликівської селищної територіальної громади: суспільно-географічний аналіз» (Львівський національний університет імені Івана Франка).
  7. Нагорний Т.: «Методологія розробки концепції розвитку велосипедної інфраструктури територіальної громади» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
  8. Ярош Я.: «Місцева економіка в умовах війни (Ніжинська міська рада).

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася у кількох секціях: 1) теоретичні та прикладні питання регіонального розвитку в сучасних умовах; 2) кліматичні, екологічні, медико-географічні проблеми Чернігівської області; 3) соціально-демографічні проблеми, економічні втрати та проблеми повоєнної відбудови регіону; 4) туристично-рекреаційна діяльність на Чернігівщині.

На конференцію було подано 26 матеріалів доповідей від науковців, управлінців і практиків освітніх закладів, регіональних органів управління та природоохоронних установ різних областей України.

Конференція проведена на високому науковому рівні у творчій і доброзичливій атмосфері.