2-3 лютого 2023 року директор навчально-наукового інституту природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій НДУ імені Миколи Гоголя Юрій Філоненко взяв участь у роботі круглого столу на тему «Стратегія розвитку географічної освіти в Україні».

Цей важливий для географічної науки та освіти захід відбувся на географічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка. Учасників круглого столу об’єднала розробка спільної стратегії та тактичних заходів із захисту географії як предмету НМТ (ЗНО); перспектив співпраці у сфері підготовки здобувачів освіти за спеціальностями 106 Географія та 014.07 Середня освіта (Географія) та запобігання неефективної взаємної конкуренції; визначення шляхів популяризації географічної освіти за межами середовища вищої освіти – просування ідей практично корисних географічних знань, географії для чиновників, географічної освіти протягом життя, співпраці з середньою школою і загалом посилення статусу (покращення іміджу) географічної освіти в Україні; визначення перспективи проведення методичних семінарів із розробки та вдосконалення освітніх програм, їх змістовного наповнення; обговорення можливостей академічної мобільності студентів та викладачів між географічними факультетами університетів України.