Триває 30-й творчий сезон в біографії Молодіжного хору «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, сповнений напруженою репетиційною працею, підготовкою навчальних та концертних програм з творів  хорової музики, плануванням тематичних музично-просвітницьких проєктів.

Водночас, колектив пишається новими мистецькими здобутками – низкою видатних перемог на Міжнародних конкурсах, куди були надіслані відео записи, здійснені під орудою диригента – професора Людмили Шумської в липні цього року в стінах університету, та напередодні – в концертному залі Національної музичної академії імені П. І. Чайковського.

Нині маємо такі результати:

1. 5-й Міжнародний конкурс «Graziozo» (Туреччина, 2022): «GRAN-PRIX» в номінації «Академічні хори»;
  2. Міжнародний конкурс мистецтв «UKRAINE-GEORGIA WITHOUT RESTRICTIONS» (м. Батумі, Грузія): «GRAN-PRIX» в номінації «хорове мистецтво»;
  3.  VI Міжнародний вокально-хоровий конкурс «Campane di cristallo» (Одеса): «GRAN-PRIX» в номінації «Молодіжні хори»;
  4. Міжнародний музичний конкурс «New York Starlights» (США): «GRAN-PRIX» в номінації «Академічний спів. Хор»;
  5. Міжнародний фестиваль-конкурс творчих досягнень «KYIV GRAND FEST» До Дня Незалежності України: «GRAN-PRIX» в номінації «Академічні хори»;
  6. VIII Міжнародний фестиваль-конкурс «Sofia Grand Prix 2022»: «GRAN-PRIX» в номінації «Вокальний жанр» (Академічний хор);
  7. Міжнародний фестиваль-конкурс «Bright future»  (Ріміні, Італія):  «GRAN-PRIX» в номінації «Хоровий спів»;
  8. VIII Відкритий Міжнародний двотуровий  конкурс учнівського та студентського музичного мистецтва  «Чорноморські вітрила»: «GRAN-PRIX» в номінації «Вокал. Академічний спів. Хори» (Одеса);
  9. ХІ Всеукраїнський двотуровий учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «Київський колорит»: «Лауреат І ступеня» в номінації «Вокал. Академічний спів. Хори» в молодіжній віковій категорії.

Оргкомітети конкурсів нагородили спеціальними подяками керівників хору  – професорів Людмилу Шумську та Людмилу Костенко, провідного концертмейстера – Галину Брюзгіну, соліста – викладача, аспіранта Ярослава Йотку. В підготовці концертних відео програм взяли участь також і фахівці хору – диригент-хормейстер, доцент Тетяна Раструба, хормейстери: Вікторія Йотка, Ярослав Йотка, Лілія Мироненко, Тетяна Березова.

Професор Людмила Шумська, як диригент – професіонал, також взяла участь у двох конкурсних змаганнях:

1. Міжнародний музичний конкурс «New York Starlights»: «GRAN-PRIX» в номінації «Диригування» (USA, 2022 р.);
  2. Міжнародний музичний конкурс «Stars of Europe» (12 сезон): «GRAN-PRIX» в номінації «Диригування» (Київ, Україна).

«Світич» продовжує свій тридцятирічний переможний поступ, наполегливо працює на культурному фронті в ім’я прийдешньої Перемоги задля збереження національних та університетських традицій хорового мистецтва, естетичного розвитку студентської молоді – майбутніх вчителів та митців.

Пресцентр Мистецької платформи НДУ