27 грудня 2022 року відбулася підсумкова атестація здобувачів ОП «Дошкільна освіта» зі спеціальності 012 Дошкільна освіта другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми навчання. Атестація здобувачів проводилася у формі публічного атестаційного екзамену щодо захисту кваліфікаційної магістерської роботи.

У заході взяли участь: 8 магістрів-випускників; члени Екзаменаційної комісії – доценти кафедри дошкільної освіти Матвієнко С.І., Аніщук А.М., Пихтіна Н.П., Пісоцький О.П. На екзамені також були присутні представники потенційних роботодавців – Зозуля А.В., директор ЗДО №17 м. Ніжина та Коренькова Н.М., методист ЗДО №21 м. Ніжина.

Усі здобувачі освіти виявили глибокі знання щодо виконаного наукового дослідження, репрезентованих ними у виступі, відповідях на питання як членів атестаційної комісії, так і представників потенційних роботодавців. Відзначено актуальність проблематики виконаних наукових робіт, широкий спектр тематики студентських досліджень: особистісний, соціально-комунікативний та мовленнєвий розвиток дітей; соціалізація дітей передшкільного віку засобами культури рідного краю; формування у дітей навичок співу на основі традицій української співацької культури; валеологія дошкільного дитинства; формування мистецько-творчої компетентності у дітей 5-6 років.

Серед кращих захистів кваліфікаційної роботи можна назвати виступи студентів Бондаревої А.В., Кузьменко А.А., Гришко Я.В., Діптан Є.О., Мацібори Т.П. Ці здобувачі вищої освіти отримали відмінні оцінки. Студентки Бондарева А.В. та Гришко Я.В. за результатами навчання отримують диплом з відзнакою. Чотирьох цьогорічних випускниць ОП 012 «Дошкільна освіта» денної форми навчання, а саме – Бондареву А.В., Гришко Я.В., Кузьменко А.А., Діптан Є.О., за рішенням Екзаменаційної комісії рекомендовано до навчання в аспірантурі НДУ ім. М.Гоголя.

Запрошені представники потенційних роботодавців відзначили актуальність виконаних магістрами наукових робіт, їхню практико орієнтованість. Члени Екзаменаційної комісії висловлюють глибоку вдячність нашим партнерам, педагогам-практикам Зозулі А.В., Кореньковій Н.М. за слушні зауваження щодо захисту студентами кваліфікаційних робіт.

Окрема подяка щодо технічної організації публічного атестаційного екзамену Бесараб Аллі Миколаївні, старшому лаборанту кафедри дошкільної освіти.

Голова Екзаменаційної комісії,

доц. кафедри дошкільної освіти