20 грудня 2022 року у ході візиту до міста Ніжина архітектор, урбаніст, засновник бюро Martin Duplantier Architectes (Париж, Бордо), Президент Національної асоціації архітекторів Франції Мартен Дюплантьє відвідав Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя і провів зустріч з ректором університету Олександром Самойленком та керівником проєктного офісу університету, доцентом Євгеном Плотніковим.

Гостя із Франції зацікавили умови, в яких здійснюється функціонування закладу вищої освіти (Гоголівський корпус університету є пам'яткою історії та архітектури національного значення) та навчання студентів в умовах війни, а також Мосьє Мартен із великою зацікавленістю ознайомився із експозицією Музейного комплексу університету у ході екскурсії, яку провела його директорка Анна Парубець, та Пунктом незламності, який діє на території університету. Пан Президент залишився у захваті від стійкості та героїзму українців, які, навіть в таких складних умовах, продовжують боротися і жити, навчатися і навчати. Крім того, були обговорені напрями подальшої співпраці та можливі шляхи реставрації корпусу й окремих картин, серед яких є полотна французьких майстрів. Адміністрація та колектив університету вдячні народу й уряду Республіки Франція за підтримку і допомогу та висловили готовність до подальшого запровадження загальноєвропейських і загальнолюдських цивілізаційних цінностей, культурно-мистецького обміну і т.л.