Вечір до Дня Гідності та Свободи у студентському кафе «Юність» відбувся у четвер 19 листопада, на який запрошувалися всі бажаючі.

У програмі було анонсовано: показ авторських фотослайдів ніжинського журналіста Ігоря Волосянкіна; перегляд кінострічки «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» українського режисера-документаліста Євгена Афінеєвського ,призера Міжнародного кінофестивалю у Торонто 12 вересня 2015 року.

У фільмі показана українська Революція гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, викликана насильницьким розгоном студентів мирної демонстрації загоном міліції спеціального призначення «Беркут», що призвело до повалення режиму президента Віктора Януковича. Євген Афінеєвський та його команда брали інтерв'ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії, включно з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які не дивлячись на кровопролиття, відчай та тяжкі умови, відстоювали власні погляди та пекреконання.

Відбулася також зустріч з учасниками подій на Майдані.

Приємно, що на запрошення організаторів(соціально-гуманітарного відділу) чемно відгукнулися учасники тих подій Валерій Салогуб, Петро Самсонюк, Ігор Волосянкін, які люб’язно поділилися своїми думками про перебування на Майдані у ті буремні дні.

Хотілося б відзначити студентську раду університету,яка забезпечила приємну і численну аудиторію цього вечора.

Глядачі з цікавістю і захопленням відреагували на виступ і показ авторських фоторобіт Ігоря Волосянкіна. Під час виступу задавалися запитання до почесного гостя.

Фільм не залишив байдужим нікого з присутніх, без сліз не можна було його дивитися.

І як анонсував опісля ведучий вечора Олександр Турчин, головне, щоб ті, хто прийшов, пройнялися ідеями Майдану і безневинно убієнні не мають права на забуття ,а винні рано чи пізно мають бути покарані.

Фахівець соціально-гуманітарного відділу Олександр Турчин