23 листопада студенти першого курсу спеціальності "Журналістика" відвідали Музей рідкісної книги імені Г.П. Васильківського бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Незважаючи на складні часи, бібліотека продовжує працювати з унікальними фондами й колекціями, а її невтомний директор та екскурсовод музею Олександр Морозов знаходить все нові й нові історичні факти, по які й повідомляє як відвідувачам, так і науковій спільноті.

От і цього разу студенти дізнавалися про рукописні книги часів Київської Русі, дискусію щодо першості українських друкарів, а також деякі факти про зміни в структурі й оформленні фоліантів, біографії світових майстрів книжкової справи, поліграфічні технології різних часів.

Така екскурсія допомогла студентам розширити кругозір, доповнити знання новими фактами, отримати естетичну насолоду від неймовірно різнобарвних варіацій оформлення книг. А наостанок студенти мали нагоду погортати стародрук, вага якого перевищує вагу книг, що доводилося тримати в руках, й відчути на дотик паперові аркуші в старовинній книзі.

Надія Подоляка,

доцент кафедри літератури, методики її навчання. історії культури та журналістики.