9 листопада у День української писемності та мови об 11 годині ранку розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022. Радіодиктант - це не просто про написання тексту, це про непереборне прагнення українців знати і розвивати українську мову та культуру, в першу чергу в собі. За доброю традицією Ніжинський державний університет приєднався до Всеукраїнської акції: кандидати наук і старші викладачі, працівники адміністративного та господарчого секторів, студенти - першокурсники і магістранти, кожен писав диктант і прагнув не зробити помилки. Учасники заходу писали текст авторства сучасної української письменниці та режисерки Ірини Цілик під диктовку народної артистки та Героя України Ади Роговцевої. Традиційно, диктант проходив в читальному залі бібліотеки університету за організацією відділу виховної роботи, соціокультурної діяльності та промоції.
Дякуємо, усім хто приєднався, усім, хто писав знаходячись в університеті, вдома чи за кордоном! Пам'ятайте, саме культурну спадщину і пам' ять прийшли ламати і вбивати окупанти, а значить цей скарб - велика і могутня зброя! Примножуймо її!