26 жовтня 2022 року за ініціативи кафедри музичної педагогіки та хореографії була проведена гостьова лекція «Мистецтво і освіта у період воєнного стану: зустріч ніжинців з науковцями Києва».

Її провела Кузик Валентина Володимирівна- доктор філософії, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу музикознавства ІМФЕ ім. М. Рильського НАНУ, дослідження якої привертають увагу науковців в містах України, країнах Європи, США, Канади відкриттями в музичній генеалогії, семантиці. У форматі онлайн лектор органічно поєднувала наукові коментарі зі співом, власними графічними малюнками пісень «Стефанія». «Ой у лузі червона калина», «Щедрик», «Дударик», що особливо зацікавило студентів, викладачів Університету, осібно доцентів О. А. Тимошенко-декана факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв, Н. І. Клипу-заступника декана факультету філології, історії, політико-юридичних наук, О. В. Коваль-зав. кафедри музичної педагогіки та хореографії, О. О. Тимошенко-консультантки суспільно-гуманітарного напрямку Центру професійної розвитку педагогічних працівників Ніжинської міської Ради. Вони висловили В. В. Кузик щиру подяку за отримані знання про проведення музичні проектів, акцій у період воєнного стану в Україні.

Доцент Кавунник О. А.