26 жовтня 2022 року за ініціативи кафедри біології була проведена гостьова лекція «Реалії сучасної української школи», яку прочитала
начальник управління освіти Ніжинської міської ради Градобик Валентина Валентинівна.

На лекції були присутні ректор університету, викладачі, студенти та аспіранти. Цей захід проходив у змішаному форматі та викликав неабияку зацікавленість серед здобувачів. Мета лекції: ознайомити студентство з сучасним станом середньої освіти, основними проблемами та напрямками їх вирішення. Здобувачі мали змогу задавати питання та отримали вичерпні відповіді на них. Не дивлячись на сигнал повітряної тривоги, лекція мала продовження шляхом до бомбосховища. Лектор надала рекомендації майбутнім вчителям для побудови успішної кар’єри та поділилась своїм секретом успіху.
Тепер студенти знають, вимоги до сучасних вчителів нового покоління.