28 вересня у залі засідань відбулася зустріч з представниками Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй, яка дала відлік спільній роботі.

До Ніжинського університету завітали: Наталія Красківська – фахівчиня з мобілізації громад; займається проєктами з питань громадської безпеки і соціальної згуртованості та її колега Євген Кузнєцов - спеціаліст мобільної згуртованості; відповідає за проєкти повязані з розвитком неформальної освіти, студентського самоврядування та  громадського розвитоку.Ректор університету Олександр Григорович Самойленко наголосив, що співпраця з Програмою розвитку є важливою для університету та всієї ніжинської громади і висловив вдячність за надані можливості для Ніжинського ВИШу. У ході бесіди гості розповіли про можливості надання грантових підтримок, про навчання написання проєктів та пошук донорів для його реалізації, про отримання грошової допомоги для точкових проблем (наприклад пов’язаних з теплопостачанням).Програма розвитку - це надання допомоги країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку шляхом грошової допомоги, яку отримує проєкт - переможець. Для Програми важливо розуміння Стратегічного розвитку університету, його активів та тих можливостей, які надасть реалізація поданного проєкту. Виходячи саме з цих аспектів і обирається переможець. Пані Наталія розповіла про декілька проєктів, зокрема тих, що вже були реалізовані під час їх роботи у східних областях України в довоєнний час. Євген Кузнєцов, відповідальний за проєкти соціальної згуртованості пояснив значення молоді для Програми розвитку ООН, тому Ніжинський університет є цікавим партнером  для їх роботи.Надалі гості зацікавилися проєктною діяльністю університету, чи є нагальні потреби. Слово мав Мельничук О. В., він провів презентацію вже реалізованих проєктів в університеті: від MyDance до встановлення камер відеонагляду, отримання Старлінку та створення кабінету інклюзивної освіти. Також не забули поговорити про існуючі проблеми, які неможливо вирішити власними силами та про реалізацію проєктів, що були зупинені через повномасштабне вторгнення росії. Так обговорено було проблеми зберігання рідкісних видань 16-18 сторіччя, створення нового сучасного культурного простору, опалення. Представники Програми разом з спільнотою викладачів, співробітників та ректором університету жваво спілкувалися та вели діалог. Гості завітали до створенного кабінету інклюзивної освіти та побачили простір під відкритим небом, який потребує вкладень. Зустріч закінчилася добрими побажаннями та планами на майбутню співпрацю. Кожен, хто має ідею щодо створення нових можливостей в університеті, що покращить та розширить взаємодію з громадаю та студентами може написати власний проєкт та подати пані Наталії. Контакти можете дізнатися через присутніх на зустрічі.

теги